>benimle oynar mısın

>onur dün bülent ortaçgil’in yeni albümünün çıktığını okumuş; istersen dedi, gazetenin web sitesinden albümdeki denize doğru isimli şarkıyı dinleyebilirsin.

biraz önce rüya’yı sabah uykusuna yatırmış (nasıl olduysa slingde değil bizim yatakta uyuyor şu anda, yatağa koyunca hemen uyanırdı, bugün kalkmadı 🙂 kahvaltıya oturuyordum ki aklıma dünün gazetesindeki bülent ortaçgil röportajı geldi. epeydir kahvaltıda gazete okuduğum yoktu, hem gazete okumadığım için hem de rüya hep slingde uyumayı tercih ettiği için. her neyse, röportajın son sorusu, aldığım ilk albümlerden biriyle, henüz ortaokuldayken edindiğim, bülent ortaçgil’in yıllardır dinleye dinleye eskitemediğim, kapağından müziğine, sözlerine, her şeyine bayıldığım albümü benimle oynar mısın ile ilgiliydi. şarkıları dinlerken ortaçgil’in bu albümü 24 yaşındayken çıkarmış olduğu aklımdan geçer, her seferinde şaşırırım. ilk dinlediğim günlerin 13-14 yaşlarıma denk geldiğini düşünürsek, o zamanlardan bugüne, her yaşıma hitap eden ve hiç eskimeyen böyle albümlere pek sık rastlamadığımı rahatlıkla söyleyebilirim.

– son olarak tüm konuştuklarımızdan bağımsız, insanlar “Benimle Oynar Mısın?” albümünü neden bu kadar çok seviyorlar?
çünkü üstesinden gelemiyorlar. o kadar az sözle o kadar çok şey anlatıyor ki tüketemiyorlar. bu acıklı bir şey mi onu da bilemiyorum.

Advertisements
This entry was posted in gazete kupürü, güzel şeyler, şarkılar. Bookmark the permalink.

One Response to >benimle oynar mısın

  1. Isil Simsek says:

    >Yasemin yazmasan haberim olmayacak,cok sagol 🙂

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s