>normal doğuma ne oldu?

>

“…

Ne oldu da doğumda aktif rol almaktan vazgeçip bedenleri üzerinde inisiyatifi kaybedip kontrolü kendi dışında başka birilerinin güvenli ellerine teslim ettiler? Artık nasıl, nerede ve ne şekilde doğum yapacaklarına karar vermiyor, veremiyorlar. Günümüz hastanelerinin sezaryen ağırlıklı, soğuk ameliyathane odalarında, bebeklerinin doğumunu tıbbi bir girişim olarak algılıyorlar.”


Advertisements
This entry was posted in doğum, gazete kupürü, hamilelik. Bookmark the permalink.

4 Responses to >normal doğuma ne oldu?

 1. asliberry says:

  >akşam parkta spor yaparken kadınlar aralarında konuşuyordu, sıcakta da doğrumak çok zor dedi biri. öyle bi dedi ki, bana kedi yavrulaması gibi doğal bir şeyden bahsediyor hissi verdi. İnsanların doğal bir yavrulamadan uzak olduklarını öyle bir kanıksamışım ki, o sözleri bir insan evladının doğurmasına yoramadım.

 2. yasemin says:

  >soğukta doğurmak kolay mı acaba :p asıl hamileliğin 3. 3 ayını sıcakta geçirmek pek zor yoksa doğurmak yaz da olsa kış da, kolay iş değil :))ama dediğin doğru, doğallık kalmadı doğumda. biz çocukken vardı da artık hiç yok ya da ben hiç rastlamıyorum buralarda.

 3. asliberry says:

  >Bilmez miyim Yasemin, Yaman Ağustos ortasında doğdu. Kız ne zaman gelecek Ağustos mu Eylül mü? Geçen haftalarda periyle buluştuk, senin bebek haberine deli gibi sevindik. Hele de bir oğlan bir kız olmasına daha da bi sevindik.

 4. yasemin says:

  >eylul'u bitirince gelir herhalde asli. yaz sıcakları beni iyice bi ezip gecsin ondan sonra :)evet, ikinizle de konusmustuk bu bebek islerini zamaninda. sagolun 🙂

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s