>iki dil bir bavul

>

cem’in yuvası bir haftalık sonbahar tatiline girdi. biletlerini günler önceden aldığımız yataklı trene perşembe akşamından binip onu bir haftalığına ananesiyle dedesinin yanına götürdükten ve orada beraber 3 gün geçirdikten sonra bugün istanbul’a döndük. cem doğduğundan beri ilk defa bizden ayrı, uzak bir şehirde. veda törenlerini hiç sevmediği halde ayrılırken sarılıp öpmemize sesini çıkarmadı, rahat görünüyordu. kapıdan çıkmadan önce son kez dönüp baktığımda oyuna dönmüştü bile. 
sadece ikimize ait, bu çok kıymetli avare zamanı nasıl geçirsek diye çok düşündük onur’la. ne yapsak diye kitaplar, dergiler karıştırdık, seyahat acentelerine uğradık, internette dolandık. sonuçta yıllar önce olduğu gibi şehrin istediğimiz yerine istediğimiz saatte gidebilmek, suarede beraber film izleyebilmek, bir akşam senelerdir uğramadığımız bir meyhanede iki tek atabilmek, sonbaharın tadını yaşamayı sevdiğimiz bu şehirde çıkarabilmek için eve dönmeye karar verdik. bugün festivalde bilet bulamadığımızda üzüldüğümüz, vizyona gireceğini duyunca gelmesini sabırsızlıkla beklediğimiz iki dil bir bavul’a gideceğiz. 
kısa bir molanın ilk günü bugün. her zamankinden çok başka bir hafta başlıyor.

Advertisements
This entry was posted in öneriler, cem'in günlüğü, eğitim/okul, filmler. Bookmark the permalink.

7 Responses to >iki dil bir bavul

 1. senem says:

  >film hakkındaki yorumlarını bekliyorum merakla.senem

 2. Nihan says:

  >Yasemin çok merak ediyorum bu filmi. Çok kıskandım sizi. Ben de bu haftasonu gitmek istiyorum.

 3. Ozgur says:

  >aksi gibi öyle zor ve yorucu bir haftasonu geçirdik ki… bu günlerin geleceğini hayal etmek bile ilaç gibi geldi. bizim yerimize de…sevgiler

 4. >Ah her anı eşsiz geçecek bir hafta olsun. darısı başımıza:) öpüyorum.

 5. Anonymous says:

  >ahhh ahhh bu filmi ben de gormeyi cok istiyorum, tam 1 yil once amsterdam belgesel filmelr festivalinde ilk gosterimi yapilmis, 😦 ne dersin? kacirdigima yanayim di mi? tam 1 yil once izlemis olabilirdim, bekleyelim ki, bir daha ne zaman firsatimiz olur izlemeye.. bence bu filmi senin ufaklik da cok sevebilirdi, cocuklari da anlatan bir film ne de olsa.. baris-biraktigin yorum icin tsk ederim yasemincim ama bir sure daha yazabilecek gibi degilim, sevgiler.-

 6. yasemin says:

  >merhaba, teşekkürler :)kaçırmayın bu filmi.

 7. yasemin says:

  >baris, aynı anda yazmışız; olsun, bekleriz.dogru, cem'in de ilgisini ceker. ilkokula basladiktan sonra özellikle (1'i bitirince çok iyi olur). dvdsi çıkar diye tahmin ediyorum, mutlaka izlersin bir şekilde, ben de alıp cem için saklarım o zaman, sana da yollarım. çok iyi fikirdi, sağol. görüşürüz.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s