>cem’in merak ettiği birkaç şey

>

* kargaların yuvası var mıdır? 
   neden ben hiç göremiyorum?
* peçeteler konuşur mu?

* güneşin yüzü var mıdır?
* duygulanmak ne demek?
* parkta bulduğum akrep beni yenebilir mi?
* hissetmek ne demek?
* kadın şarkı söylerken neden gözlerini kapatıp başını öyle sallıyor?

Advertisements
This entry was posted in cem'in günlüğü, fotolar. Bookmark the permalink.

8 Responses to >cem’in merak ettiği birkaç şey

 1. >son soru beni bitirdi…

 2. sardunya says:

  >ben de son soruya tav oldum. Dün de Yalın bana klasik nedir diye sordu. Sen de cem’e sorsana:) Kısasa kısas . Evet bu aralar annelik damarıma basıyor:)

 3. Anonymous says:

  >verdiğiniz cevapları yazmamışsınız 🙂

 4. yasemin says:

  >çocukların soruları harika, büyüklerin cevapları da çoğunlukla basmakalıp ve uyduruk, hadi genellemeyim, benimkiler öyle :)aslında başını sallayan kadını sorunca duygulanmıştır şarkıyı söylerken demiştim, sonra duygulanmanın ne olduğunu sorunca bi şeyler hissetmiştir dedim, hissetmek ne demek diye sorunca da özlemek, üzülmek, sevinmek, mutlu olmak vardır ya, bunlar hislerdir dedim. son zamanlarda şarkı sözlerini de çok sorgular oldu, türkçe şarkılar çalınca hemen değiştirmek geliyor içimden. bir ara arabada teoman dinledim, kan ter içinde kaldım sorularını cevaplıycam diye, o kadar uğraştım yine de beceremedim gerçi..- niye telefon çığlığı dedi?- niye kardelen dedi?- niye yokluğunu hissetmekten korkuyormuş?mahvoldum, artık teoman yok arabada. akrep için yenemez dedim.peçeteler konuşabilir dedim.güneşin yüzünü görmedim, belki vardır, çok uzakta ve sıcak yaklaşamam gibi bi şeyler dedim.

 5. elif says:

  >ben kargalarin yuvasina hasta oldum. evet yaa sole bakalim yasemin, nerde bu kargalarin yuvalari?peceteler konusur mu sorusu nerden cikti bi de?

 6. yasemin says:

  >ben o soruda çuvalladım, diğerlerinde çok iyiydim ya! vardır dedim. neden göremiyorum sorusuna da ben de göremiyorum galiba pek oturmuyolar, yavruları vardır onlar yuvadadırlar ama küçük oldukları için görünmüyordurlar deyiverdim. cem bi noktadan sonra tatmin olmasa bile hıı diyor. bilmiyorum artık yattı mı aklına. bence de en kazık ve komik soru buydu.

 7. duygu says:

  >fiiuuhhh amma terleten sorular. cem her çocuk gibi meraklı ancak farklı konulara kafa yoran özel bir çocuk bence. ilk kez yorum yazıyorum sanırım size ancak bloğunuzu uzun zamandır takip ediyorum. ve cem’e bayılıyorum.mutlu kalın.

 8. yasemin says:

  >duygu, cem ruh hallerine meraklı, sürekli bi hissiyat analizi… soyut konular olduğu için anlatmak zor oluyor. türkçe şarkılar özellikle çok zorluyor.bugün akşam için hazırladığım yemeği yakmışım, tüh ya moralim sıfır oldu diye bi laf ettim, hemen sıfır olunca ne oluyor diye sordu 🙂

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s