>yeraltında

>

* dünyanın merkezine doğru giden bir asansör olsaydı, aşağıya inerken nelerin yanından geçerdik?
* şehirde yerin üstü bina dolu, ya altı?
* kirli sular nereye gider?

* yolda yürürken karşımıza çıkan mazgallarla yuvarlak kapakların altında ne var?
* geçen kış cem’in bindiği iski kepçesi neden yeri kazıyordu?
* karınca yuvalarının içi nasıldır?
* tavşanlar ve köstebekler nerde yaşarlar?
* beyoğlu’nda bindiğimiz tünel nerede gidiyordu?
* metro nasıl bir taşıt?
* yeraltında hangi hayvanlar yaşıyor?
* bitkiler nasıl beslenir, kökler nerdedir?
* mağaralar ve dünyanın en sıcak yeri mağma
cem’in en çok merak ettiği konulardan biri yeraltı. iki yıldır yeraltıyla ilgili sorular sorup duruyor, yukardakilerin çoğu onun soruları. bugünlerde yeni çıkan güzel resimli kitaplar sayesinde ikimiz yeraltına inip orda olup bitenlere yakından bakabiliyoruz. 
kitapların ilki yeraltında, anna milbourne’nun, tübitak’tan. daha önce yazarın yağmurlu bir gün ve karlı bir gün kitaplarından bahsettik burda, anna milbourne’un ilüstrasyonları harika, doğa olaylarını çok küçük çocuklara bile hitap edecek şekilde sade bir dille, aralarda küçük sorular sorarak anlatıyor. yeraltında‘yla birlikte rüzgarlı bir gün de türkçe’ye çevrilmiş. kitapların her biri 4 ytl.
diğer kitap da iş kültür’den keşfedin yerin altı, açıp bakabileceğiniz 75 penceresi var. cem kitabı kucağına alıp pencereleri aça kapaya uzun uzun bakıyor.
This entry was posted in çocuk kitapları, link. Bookmark the permalink.

8 Responses to >yeraltında

 1. Anonymous says:

  >Yasemin;Galiba İş Kültür çocuk kitaplarındaen iyisi.Seçimlerini çok özenli yapıyorlar.Kitapların kalitesi de çok iyi.Diğer yayınevlerine büyük fark atıyorlarSevgilerSesil

 2. Tanya's says:

  >Yasemin,Bir merhabaya geldim hemen..

 3. yasemin says:

  >evet sesil iş kültür’ün bazı kitaplarını cem de çok sevdi. benim en sevdiklerim minik bir de ayıcık ve ben’di ama cem onları artık hiç okutmuyor desem yeridir. daha küçü çocuklar için onlar, resimleri şahane.merhaba tanya 🙂

 4. SERAP says:

  >Bizim kitaplarımız geldi ve Eylül Yasemin’in kitaplarını çok sevdi.Benim ilk göz ağrım olduğu için aldığım Ayşegül’lerle fazla ilgilenmediği halde Yasemin’le ilgilenmesi acayip geldi. Sanırım bunda Yasemin’in daha kolay ve anlaşılır cümleler kurmasının payı var.Tavsiyeniz için çok teşekkürler,çevremizdeki diğer küçük hanımlarada bu kitapları alacağız:)

 5. yasemin says:

  >çok sevindim serap. erkek çocuklar da sevebilirler, cem’in de ilgisini çekiyor 🙂 eylül’e sevgilerimle.

 6. Anonymous says:

  >merhaba,resimleri anna milbourne çizmiyor. hepsinin çizimlerini başka kişiler yapıyor. kitabın iç sayfasında yazıyor.aynı yanılgıya düşerek başka kitapları alıp hayal kırıklığı yaşadığım için dikkatlice baktım.deniz kıyısında bunlardan biri maalesef:(ama yine de tübitak erkeen çocuk kitaplığı bence bir numara.sevgilerkulpsuz

 7. k.i.s.d. says:

  >Tübitak’ın yeni çocuk kitaplarını ben de çok beğendim. Hatta henüz dünyaya gelmesine 5 ay olan oğlumuza 4 tane almış bulundum. Kitap fuarında dolaştığım bir çok standda çocuk kitapları vardı, fakat pek azında çizimi güzel kitap bulabildim. Tübitak da bunların arasındaydı.

 8. yasemin says:

  >k.i.s.d. bebeğin yolda demek 🙂 güzel çizimli kitapların sayısı her gün artıyor. cem’in ilk 2 senesinde bu kadar yoktu. iş kültür ve kidz r’nin de güzel kitapları var.kulpsuz deniz kıyısında bizde de var. evet, diğerleri kadar başarılı değil o.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s