>polonezköy

>

serin bir sonbahar günü, bazı bulutlar koyu gri, yağmur yağabilir. yolda cama birkaç yağmur damlası düştü. aklımda yüzyıllar önce ılık bir ilkbahar gününde iş arkadaşlarıyla ormanda yaptığımız yürüyüş, şimdi aynı rotada* yağmur altında da olsa ailecek (kocam, ben, oğlum, gaynımlan eltimgil) yürüyebilecek miyiz?

sonbaharda daha da güzelmiş ormanda yürümek. şehirden indik ormana, çok neşeliyiz, huzurluyuz; egzoz dumanı dışında bir havayı soluyoruz diye mutluyuz. very fentestik.
baltalar elimizde
uzun ip belimizde 
biz gideriz ormana
hey ormana
cem epeyce bir yol yürüdükten sonra dönelim artık yürümeyelim diye tutturmuşken aklıma bu şarkı geldi, şarkı sayesinde ormanda sopa aramaca ve mantar avcılığı yaparak bir süre daha yürüdük.
bir dahaki gidişimizde makinemin pili bitik olmazsa ve çantamızda kahve, çay, sandviç, meyve, süt gibi şeyler bulunursa daha iyi olacak. bence gidebilirseniz haftaiçi gidin, haftasonuysa cumartesiyi tercih edin (kimsecikler yoktu!), hava griyse hatta yağmurluysa bile vazgeçmeyin, o zaman pazar da gidebilirsiniz, ortalık kesin boş olur.
* polonezköy orman içi yürüyüş parkuru 5 kilometre
This entry was posted in gezi-inceleme kolu, haftasonu önerileri, istanbul. Bookmark the permalink.

6 Responses to >polonezköy

 1. >Hımmm nasılda istedim şimdi orada olmayı. Umarım bir gün. Keyifli geçmiştir umarım geziniz.

 2. yasemin says:

  >çok güzeldi, ilk fırsatta yine ordayız 🙂

 3. Anonymous says:

  >alakasız birşey ama:dtp milletvekili bir kadının kayınbiraderi kadının makam otosunu pkk ile ilgili mi ne kullanmış kadına soruyorlar sabah kadın programlarındaki tipler gibi bir aksanla "biz gaynımgile gitmiştik…" diyor. o gün bugündür eşimle "gaynımgile mi gitsek?" der dururuz…baştan demiştim alakasız diye ne yapayım aklıma getirdin!bu arada pettson'la findus dvdsinin kapağını bulamadım. D&Rda bulabilirsin belki.. Figen

 4. yasemin says:

  >hatırladım o olayı figen. internette biraz baktım pettson dvdsine, bulamadım, biraz daha bakınıcam bakalım, umarım çıkar karşıma.

 5. Anonymous says:

  >selam,ne çok ihtiyacım var böyle yürüyüşlere son zamanlarda. umarım gidebiliriz yakında….cem’i ve seni öpüyorum çok.şadan

 6. yasemin says:

  >merhaba şadan, biz bugün yine gidecektik ama yol onur’n gözünde büyüdü sonra da cem’in öğlen uyuyası tuttu, kaldık. sonbahar bitmeden gitmek lazım. bu kadar yakında ve çok güzel.aras’a çok selam. sevgiler.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s