>sinemada söyleyemediklerim

>* sinemada film başladıktan sonra lütfen tesbih çekmeyiniz.

* sinemaya gelirken parfümü üzerinize boca etmeyiniz. sevdiğiniz kokuyu herkesin beğenmeyebileceğini düşünmüyorsanız alerjisi, astımı olanları düşününüz.

* sinemaya gelmeden önce içmek yerine çıktıktan sonra içmeyi tercih ediniz. içki kokusu yanınızda yörenizde oturanları rahatsız ediyor.

* cep telefonunuzu kapatınız. film başlamadan önce kapatmadıysanız ve film sırasında çaldıysa da kapatınız, çalması bitene kadar bekledikten sonra hemen kimin aradığına bakıp telefonu çantaya geri koyacağınıza bari bir daha çalmasın diye kapatıp öyle çantaya koyunuz.

* film izlerken tepinmeyiniz, oturduğunuz sıradaki koltuklar hareketinizden etkileniyor, müziğe tempo tutmadan izleyemiyorsanız filmi evde izleyiniz.

not: tesbihli adamı bugün başka bir filme girerken fuayede yine elinde tesbihiyle görünce mahvoldum, neyse ki bu sefer sesler bana kadar gelmedi aslında ilkinde söylemeye çalıştım ama aramızdaki tek koltukta oturan kimse olmamasına rağmen nedense beni duymayınca daha uzak bir yere geçtim, tesbih sesi arada geliyordu, diğer yerler de doluydu.

foto: 2 hafta önce salı günü ananesi burdayken cem’i bırakıp 21:30’da paranoid park’a gittik onur’la. salonda sadece ikimizdik, çok şahaneydi. 10 dakika arada sinema hatırası 1-2 foto çektik. film bu yıl izlediğimiz en iyi filmlerden biriydi.

Advertisements
This entry was posted in filmler, gündelik, meşaz, yasemin. Bookmark the permalink.

4 Responses to >sinemada söyleyemediklerim

  1. elif says:

    >tesbih miii? oehh…benim de bi talebim var yasmin hanim blogunuzda yer verirseniz cok sevinirim. gabarih sacli hanim arkadaslara seslenmek istiyorum: lutfen yelelerinizi iyice kabartmak yerine atkuyrugu yapma zahmetine katlaniniz. katlaniniz ki arkanizdaki sirada oturan en az iki kisi yaklasik iki saat boyunca her altyazi degisikliginde haciyatmaz gibi saga sola yikilmak zorunda kalmasin, tesekkurler.

  2. yasemin says:

    >:)) e herkesin saçı bizimki gibi dümdüz değil tabi ama onlar da fön çektirebilirler mesela sinemaya giderken, bu da bi fikir? kısa saçlar çünkü toplanamaz… bu arada bugün bi arkadaşla filme girmeden önce 2 tek attık ama önlerde bi yerlere oturduk kimse yoktu çevremizde valla. hayatımda bir ilkti ama yazdığımın ertesi günü yapmış olmam ilginç tabi, ele verir talkını kendi yutar salkımı oldu. filmi bu arada, çok beğendim.

  3. yasemin says:

    >aslı bi tarih belirleyelim artık. ben sana yazarım.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s