>annelik yaratıcı bir faaliyet. çocuk size “hep bu anda” kalmayı hatırlatıyor. hiçbir şeyin önemi kalmıyor. olaylara her zaman bir bulunduğunuz yerden, bir karşıdan bakıyorsunuz. annelik dolaylı yoldan bile olsa kesinlikle tasarımcı kimliğimi etkilemiştir. zeynep’i doğurduğum zamanki koleksiyonum daha renkli ve feminendi. çocukla birlikte sanki biraz yumuşayıp zenginleşiyorsunuz. kendi küçük dünyanıza ve çekirdek ailenize odaklanıyorsunuz. dışardaki kavganın önemi ve şiddeti azalıyor. çocuk çok saf ve güzel bir şey olduğu için onunla çok vakit geçirdiğinde hayatında kötü şeyler azalıyor, yerine daha yaratıcı şeyler doluyor. artık egomun önüne geçen biri var. negatif ego pozitife dönüştüğü için içindeki kavga azalıp yaratıcılığa dönüşüyor. bakış açını geniş ve önyargısız yapıyor. çocuklar ayrıca bütün yaratıcı insanlar için çok gerekli olan o “merak” duygusunu yeniden hayatınıza sokuyor.

banu bora, elle, şubat 2008

Advertisements
This entry was posted in alıntı, annelik/babalık. Bookmark the permalink.

8 Responses to

 1. Anonymous says:

  >Yasemin bugün TV8 ‘DE bir ingiliz filmi “my life without me” var .benim çok hoşuma gitmişti.belki senin de hoşuna giderHer ne kadar tanımasam da Çizmeli kediyi öp benim için Sesil

 2. yasemin says:

  >sesil merhaba o filmi izledim, ben de çok seviyorum. dvdsini arkadaslarima veririm durmadan. çok güzel film. haber verdiğin için çok teşekkür ederim. haberlerin devamini beklerim 🙂 sevgiler.

 3. şadan says:

  >ben de çok ama çok sevdim filmi, geçen hafta izlemiştim. şanslıyım di mi yasemin, sana vermeden bikaç kez daha izleyebilirim.

 4. yasemin says:

  >şadan beğendiğine sevindim yeni filmler var burda bekliyorlar seni, bazılarını götürürsün, bazılarını beraber izleriz, artık vaktimiz olacak 🙂

 5. denizanasi says:

  >çok alakasız olacak ama 🙂 cem’in kitaplarını nerden alıyorsun. yani internet üzerinden mi ? ben çalıştığım için söyle içine dışına bakıp da alabileceğim vaktim olmuyor 😦 çok özeniyorum o yüzden.

 6. yasemin says:

  >internetten (ideefix, d&r) almaya çalışıyorum. bazen de gördüğüm kitapçılardan dayanamayıp alıyorum aslında liste tutup toplu olarak internetten alınca epey bi fiyat farkı oluyor. kitapçıda inceleyip internetten almak bence en iyisi.

 7. palpebra says:

  >pratik bir değeri varsa söyliyeyim bende Turgut Özakman’ın Diriliş adlı kitabnı okudum 🙂

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s