>arşivden :: galata kulesi’nin martısı

>31/01/2007

bugünlerde minare, şato, kule tipi yapılara çok meraklı cem. bu yüzden pazar günü elimizden düşürmediğimiz zeynep kitabını alıp galata kulesi’ne gittik. cem’in kuleyi uzaktan gördüğü o ilk anı görmeliydiniz. böyle bir sevince az rastlanır.

kuleye yaklaşırken kitabı çıkardık, bininci kez okurken resimleri gerçekleriyle karşılaştırdık. yazar julia townsend çevreyi, sokak lambalarını, balkonun parmaklıklarını yani her şeyi aslına uygun olarak resmetmiş. çizimler çok güzel, renkler harika. cem öyküyü çok seviyor, okumamı en çok istediği birkaç kitaptan biri bu. kulenin tepesindeyken bile kitabı baştan sona okuttu, hay oralara çıkarmaz olaymışız. neyse zeynep, fikret ve arkadaşlarının kulenin çevresinde uçtuklarını, çevredeki binaların çatılarında dinlendiklerini gördük. kule’nin dibinde çocukları futbol oynarken de gördük. cem’in uyumadan önce hayalini kurduğu yerler artık gözlerinin önünde canlanıyordur herhalde.

bir sonraki durağımız kız kulesi. buna karar vermişken iki gün önce kız kulesiyle ilgili efsaneleri anlatan resimli bir çocuk kitabına rastladım.

Advertisements
This entry was posted in çocuk kitapları, çocuklara, öneriler, cem'in günlüğü, fotolar, haftasonu önerileri, istanbul. Bookmark the permalink.

8 Responses to >arşivden :: galata kulesi’nin martısı

 1. celerone says:

  >Galata Kulesine İsviçreli bir arkadaşımı gezdirmek için çıkmış, dik yokuşlar boyunca da vıdı vıdı etmiştim. Ama bir kere çıkınca, daha önce gitmediğime pişman oldum. Öyle güzel yerler var ki. Cem şanslı.Selamlar

 2. şadan says:

  >cem’in heyecanini hissettim desem yeridir. ne iyi yapmissiniz. sevgiler.

 3. endiseliperi says:

  >Ah, Cem! ne güzel bir çocukluk seninki.

 4. Pratik Anne says:

  >Cok guzel kitaplar seciyorsunuz. Ben de sizi takip edip listeliyorum. Annemlerin gelmesine yakin hepsini internetten alacagim. Tesekkurler.

 5. Anonymous says:

  >Cem, sizin gibi bir annesi oldugu icin cok sansli.SevgilerZeynep

 6. Anonymous says:

  >Yasemin, Merhaba,Ne kadar guzel bir kitap bu… Daha once bahsettigin kitaplara da bayildim. Eger yine sevdigin cocuk kitaplari olursa nolur bahset, ben yurtdisinda yasayan bir anneyim ve kizima hic guzel Turkce kitap bulamiyorum diye uzuluyordum, cok iyi fikirler verdin, cok tesekkurler, sevgiler, gunnur

 7. k.i.s.d. says:

  >CEm’e kitaptan gördüü bir yeri göstermek harika bir fikir. Benim çocuğum olursa bu fikrinizden faydalanacağım, mutlaka:)Sevgiler.

 8. tagskie says:

  >hi.. just dropping by here… have a nice day! http://kantahanan.blogspot.com/

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s